info@avasima.com
021-88344211

فناوری ویدئو کنفرانس را می‌توان در انواع صنایع عمودی مانند آموزش از راه دور، پزشکی از راه دور، امور مالی و بانکی و غیره برای برگزاری سمینارها، آموزش‌ها، وبینارها یا تسهیل ارتباطات روزمره به کار برد.

از دیگر موارد استفاده از کنفرانس ویدئویی استخدام، آموزش و همکاری برای کسب و کارها هستند. سال 2020 یک سال به یاد ماندنی بود و یکی از جنبه‌های آن دورکاری و پزشکی از راه دور بود که به یک امر عادی تبدیل شده است. افراد، مربیان و سازمان‌های دولتی به طور منظم کنفرانس‌های ویدئویی را آغاز کردند – فناوری که کسب‌و کارها برای سال‌ها از آن استفاده می‌کردند.

بنابراین، نه تنها کاربرد کنفرانس ویدئویی گسترش یافته است، بلکه نحوه استفاده مصرف‌کنندگان از فناوری ویدئویی همچنان در حال رشد است. برای موارد کاربرد سیستم‌های ویدئو کنفرانس نمی‌توان به سادگی حد و مرزی قائل شد اما در ادامه چندین کاربرد عملی و بسیار عالی از سیستم‌های ویدئو کنفرانس را خواهیم دید.

 

بهترین موارد کاربرد ویدئو کنفرانس

ویدئو کنفرانس دولت

 

دولت‌ها

فناوری مقرون به صرفه‌ای است که به سازمان‌های دولتی و بخش عمومی اجازه می‌دهد تا پوشش برنامه‌ها و خدمات خود را گسترش دهند و همکاری میان بخش‌ها، کارمندان و تأمین‌کنندگان را تسهیل کنند.

این نوع ارتباط همچنین در ارتش، پلیس و سایر واحدهای مجری قانون در مواقع اضطراری، بلایای انسانی و بلایای طبیعی کاربرد زیادی دارد.

 

 کاربرد ویدئو کنفرانس پزشکی از راه دور

 

پزشکی از راه دور

تله مدیسین یا پزشکی از راه دور درواقع استفاده از فناوری‌های الکترونیکی، اطلاعاتی و ارتباطی برای ارائه و دریافت خدمات پزشکی است.

یکی از اهداف اصلی این حوزه این است که اطمینان حاصل شود که بیماران، متخصصان پزشکی یا مؤسساتی که از لحاظ جغرافیایی از یکدیگر دور هستند، می‌توانند در هر فاصله‌ای بدون به خطر افتادن کیفیت و سطح تعامل با یکدیگر کار کنند.

برای حل این مشکلات، ویدئو کنفرانس به طور فعال مورد استفاده قرار می‌گیرد و مراقبت‌های بهداشتی را به سطح فنی متفاوتی ارتقاء می‌دهد.

 

 موارد کاربرد ویدئو کنفرانس در آموزش

 

آموزش

آموزش از راه دور با بکارگیری ویدئو کنفرانس به سطح جدیدی ارتقاء پیدا کرده است، تا جایی که ممکن است به یادگیری حضوری نزدیک شود.

با استفاده از این فناوری، معلم نه تنها می‌تواند سخنرانی کند، بلکه می‌تواند مطالب اضافی را نیز نمایش دهد.

دانش آموزان نیز به نوبه خود قادر خواهند بود در مورد مطالب مورد مطالعه سوال بپرسند.

علاوه بر این، ویدئو کنفرانس برای آموزش پرسنل از راه دور بسیار راحت است، زیرا فرد متخصص مجبور نیست هر بار برای آموزش به گروه جدیدی از کارآموزان سفر کند.

 

 موارد کاربرد ویدئو کنفرانس بانکی

 

راهکارهای بانکی

به مؤسسات مالی اجازه می دهد تا تعامل شخصی با مشتریان را حفظ کنند، خدمات مشتری را بهبود ببخشند، دسترسی را افزایش می‌دهد و در عین حال سرمایه‌گذاری‌های پرهزینه در شرکت را کاهش می‌دهد.

بانک‌های سرمایه‌گذاری با استفاده از ویدئو کنفرانس می‌توانند اطلاعات مربوط به سهم بازار، ارز و سایر اطلاعات حساس به زمان را با همتایان خود در سراسر جهان مبادله کنند.

 

کاربرد ویدئو کنفرانس سازمان

 

سازمان‌ها

یادگیری، همکاری و ارتباطات را حمایت و پشتیبانی می‌کند و فضایی را ایجاد می‌کند که رهبران شرکت را بدون توجه به موقعیت مکانی آنها به همراه تیم‌ها و کارمندان خود در یک اتاق قرار بگیرند.

بهترین خدمات کنفرانس ویدئویی به کارمندان اجازه می‌دهد تا صفحه نمایش‌ها را به اشتراک بگذارند، از طریق پیام‌های متنی ارتباط برقرار کنند، فایل‌ها را به اشتراک بگذارند و حتی کنفرانس‌ها را برای گروه‌های بزرگی از بینندگان منفعل پخش کنند.

استفاده از این نوع ارتباطات به طور قابل توجهی هزینه‌های سفر را کاهش می‌دهد، همکاری را بهبود می‌بخشد و امنیت داده‌های تجاری را تضمین می‌کند.

 

 موارد کاربرد ویدئو کنفرانس استخدام

 

منابع انسانی و استخدام

فناوری کنفرانس ویدئویی ( video conference ) می‌تواند توسط بخش‌های منابع انسانی برای فرآیند استخدام کارمندان بالقوه مورد استفاده قرار گیرد.

مصاحبه‌های ویدئو کنفرانس باعث صرفه‌جویی در وقت و هزینه می‌شود و در عین حال تجربه‌ای مشابه یک ملاقات حضوری را ارائه می‌دهد.

مدیران منابع انسانی و استخدامی که با افراد کاندید استخدام ملاقات می‌‌کنند، تجربه‌ای زنده و بی‌درنگ به دست می‌آورند که در آن می‌توانند زبان بدن و رفتار فرد کاندید را بخوانند.

 

 موارد کاربرد ویدئو کنفرانس مدیریت پروژه

 

مدیریت پروژه

صرف نظر از رویکرد مدیریت پروژه که یک سازمان از آن استفاده می‌کند – مانند اسکرام – جلسات مشترک می‌تواند به طور منظم برای مدیریت محصولات قابل تحویل برگزار شود.

به عنوان مثال، سازمان‌ها می‌توانند تیم‌های پراکنده جغرافیایی را برای بررسی موارد استفاده، به‌روزرسانی طرح‌های پروژه، مدیریت ریسک‌ها و بررسی کامل کد و کیفیت داشته باشند.

این قابلیت می‌تواند در زمان و هزینه صرفه‌جویی کند. زمان‌بندی‌ها دیگر به سفر بستگی ندارند و رهبران تیم مجبور نیستند پروژه‌ها را به افراد یا تیم‌ها براساس موقعیت مکانی و مهارت‌هایشان اختصاص دهند.

فناوری‌های کنفرانس ویدئویی به این معناست که سازمان‌ها می‌توانند بدون توجه به مکان، از بهترین افراد یا تیم‌ها برای پروژه‌ها استفاده کنند.

کنفرانس ویدئویی همچنین ارتباط بهتری با ذینفعان کسب و کار و کاربران نهایی را ممکن می‌سازد تا اطمینان حاصل شود که محصولات تحویلی پروژه، نیازهای پروژه را برآورده می‌کنند.

 

 موارد کاربرد ویدئو کنفرانس فروش

 

ارائه و مذاکرات فروش

وبینار به سبک ارائه، بدون شک رایج‌ترین مورد استفاده از کنفرانس ویدئویی است.

تیم‌های فروش از پلتفرم‌های ویدئویی برای ارائه، مذاکرات قرارداد و سایر توافق‌ها استفاده می‌کنند، اگرچه دو مورد اخیر کمتر رایج هستند.

هنگامی که دقت لازم در میان باشد، تعامل طرف‌های متأثر، بررسی مواد و کار بر روی قراردادها می‌تواند به نتایج بهتر به شیوه‌ای کارآمد و مقرون به‌صرفه کمک کند.

توانایی دیدن افراد به شکل رو دررو باعث افزایش ارتباطات می‌شود.

همچنین در بحبوحه همه‌گیری Covid-19 به شیوه‌ای از زندگی برای افراد حرفه‌ای و شخصی تبدیل شده است.

در نتیجه، سازمان‌ها می‌توانند انتظار داشته باشند که در سال‌های آینده شاهد رشد و نوآوری مستمر در ویدئو کنفرانس باشند.

 

شرکت آواسیما، مشاور شما در خرید سیستم‌های ویدئو کنفرانس

در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر و یا مشاوره برای انتخاب و خرید سیستم ویدئو کنفرانس می‌توانید با کارشناسان ما در شرکت آواسیما از طریق صفحه تماس با ما ارتباط برقرار نمایید.

 

 

 

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۶ رای