info@avasima.com
021-88344211

سیستم کنفرانس دیجیتال و هوشمند

در این مقاله می‌خواهیم در مورد سیستم کنفرانس دیجیتال و سیستم کنفرانس هوشمند یعنی آینده سیستم‌های کنفرانس سخن بگوییم.

همه سیستم‌ها از شبکه کامپیوتری به عنوان بستری برای به اشتراک‌گذاری داده‌ها و کنترل اطلاعات، عملیات غیرمتمرکز و کنترل متمرکز استفاده می‌کنند، به طوری که اپراتورها می‌توانند به راحتی و به سادگی بر تمامی تجهیزات نظارت داشته باشند.

تجهیزات سیستم کنفرانس عموماً شامل تجهیزات نمایشگر پروجکشن، تجهیزات کنترل مرکزی، تجهیزات سخنرانی کنفرانس، تجهیزات بلندگو، تجهیزات نظارت، تجهیزات افکت نور و تجهیزات شبکه است.

حال تفاوت بین این دو سیستم را از جنبه‌های زیر می‌توان بیان کرد:

 

1- مفهوم سیستم کنفرانس دیجیتال و سیستم کنفرانس هوشمند

سیستم کنفرانس دیجیتال، سیستمی است که کامپیوتر، ارتباطات، کنترل، چند رسانه‌ای، تصویر، صدا و سایر فناوری ها را یکپارچه می‌کند. در این سیستم نیز امکان اتصال منبع تغذیه به کامپیوتر، رأی گیری، حضور و غیاب شرکت کندگان نیز امکان پذیر می‌باشد.

در حالیکه، سیستم کنفرانس هوشمند این امکان را به ما می‌دهد تا تجهیزات مختلف مانند لپ تاپ، تبلت و تلفن هوشمند به طور مشترک استفاده شوند.

این سیستم، تابع ورود به سیستم، رأی‌گیری، ترجمه چندزبانه، ردیابی دوربین در محل برای فرآیند جلسه است و گفتار را در طول فرآیند مدیریت می‌کند و به سطح پیشرفته می‌رساند، به طوری که جلسه با یک کلید قابل کنترل است.

 

2- ویژگی‌ سیستم‌ها

الف) ویژگی‌های سیستم کنفرانس دیجیتال

انتقال داخلی سیستم دیجیتال فولدینگ تمام سیگنال‌های دیجیتال است و میکروفون‌های مورد استفاده شرکت‌کنندگان همگی از فناوری تبدیل “آنالوگ به دیجیتال” استفاده می‌کنند.

اکثر دستگاه‌های واحد همچنین از مبدل‌های آنالوگ به دیجیتال و دیجیتال به آنالوگ استفاده می‌کنن.

بنابراین دستگاه‌های آنالوگ خارجی (مانند پخش، ضبط، تجهیزات صوتی باسیم یا بی سیم) می‌توانند مستقیماً از طریق رابط رسانه صوتی وارد شبکه سیستم کنفرانس دیجیتال شوند.

برای سیستم کنفرانس ایجاد شده، دستگاه‌های چند رسانه‌ای بیشتری نیز می‌توانند اضافه شوند و کنترل می‌تواند از طریق نرم‌افزار کامپیوتری برای گسترش بیشتر سیستم پیاده‌سازی شود.

 

ب) ویژگی‌های سیستم کنفرانس هوشمند

  • طراحی یکپارچه تجهیزات اتاق جلسه را به صورت ارگانیک مرتبط می‌کند و در نتیجه کنترل بر کل جلسه را افزایش می‌دهد.
  • رابط کاربری دیداری و حسی صفحه لمسی LCD، کنترل بسیاری از دستگاه‌ها را ساده و سریع می‌کند.
  • ادغام فناوری و هوشمندی به طور کامل نشان دهنده کیفیت بالای کنفرانس‌های مدرن است.
  • پیکربندی استاندارد و سیستماتیک جلسه می‌تواند به بهبود کارایی تصویر شرکت کمک کند.

 

3- ترکیب سیستم‌های دیجیتال و هوشمند

سیستم کنفرانس دیجیتال از تجهیزات کنترل مرکزی، تجهیزات پروجکشن چند رسانه‌ای، تجهیزات گفتار و تفسیر همزمان (یعنی سیستم کنفرانس به معنای عام)، تجهیزات نظارتی و زنگ هشدار و تجهیزات دسترسی به شبکه تشکیل شده است.

درحالی که سیستم کنفرانس هوشمند از تجهیزات جانبی چند رسانه‌ای، سیستم کنفرانس دیجیتال و تفسیر همزمان، نمایشگر و سیستم صوتی پروجکشن و سیستم کنترل مرکزی هوشمند AMX تشکیل شده است.

 

شرکت آواسيما

شرکت آواسيما سالیان متمادی با شرکت‌های بین‌المللی مطرح در زمینه تجهیزات حرفه‌ای صوت و تصویر همکاری داشته و به عنوان نماینده انحصاری فروش و خدمات پس از فروش کمپانی‌های Apart، Sony، Kedacom، Creator، Panasonic، BenQ و Focus در کشور عزیزمان ایران فعالیت دارد.

این شرکت با اتکاء به تجربه طولانی در حوزه سیستم کنفرانس و طراحی و اجرای پروژه های بزرگ در سطح کشور، بکارگیری متخصصين مجرب که سالیان متمادی در حوزۀ تجهيزات حرفه‌ای صوتی و تصویری فعاليت داشته‌اند و با هدف ارتقاء کمی و کیفی و نوآوری در ارائۀ خدمات مشاوره، طراحی و اجرا،  یکی از بزرگترین شرکت‌ها در حوزه سیستم‌های کنفرانس صوتی و تصویری بوده و اجرای پروژه‌های معتبری را در کارنامه خود دارد.

به کارگیری کارشناسان باتجربه در بخش فنی و بازرگانی و استفاده از بهترین تجهیزات از برترین برندهای روز دنیا در پروژه‌ها، کارنامه درخشانی را برای این شرکت به ارمغان آورده است.

جهت هرگونه مشاوره و اجرای پروژه می‌توانید از طریق تماس با ما با کارشناسان فروش این شرکت در ارتباط باشید.

 

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۷ رای