info@avasima.com
021-88344211

پارتیشن‌‌های اداری

دفاتر مختلف برای اهداف مختلف استفاده می‌شوند. بنابراین، طراحی مورد استفاده در هر دفتری باید با مشخصات خاص آن محل مطابقت داشته باشد. از سوی دیگر، مسأله حریم خصوصی زمانی که بر روی بهره‌وری کارکنان تأثیر بگذارد مشکل‌ساز می‌شود.  همچنین، فعالیت کارمندان در محیطی دور از سایر همکاران در مفهوم کار تیمی نیز اختلال ایجاد می­‌کند. یک تحقیق در دانشگاه هاروارد نشان داده است که برخلاف تصور عموم جامعه، عدم رعایت حریم خصوصی منجر به تعامل کمتر بین کارمندان در محیط کار می‌شود و درواقع فضای  کاری مشترک باعث می‌شود که کارمندان از ایجاد تعامل بیشتر با یکدیگر دوری کنند.

بنابراین، یک فضای اداری باید به صورت استراتژیک طراحی شود تا با استفاده از پارتیشن های اداری و ایجاد حریم خصوصی، بهره‌وری از فضای موجود را به شیوه‌ای مؤثر به حداکثر برساند. پارتیشن بندی فضای اداری یک راه حل عالی برای به حداکثر رساندن استفاده بهینه فضای موجود است.

پارتیشن‌های اداری، با تقسیم فضاهای بزرگ، فضا را متنوع‌تر کرده و باعث ایجاد حریم خصوصی در فضای اداری می‌شود. همچنین، می‌توانند کمک کنند تا از فضای موجود در دفاتر اداری نهایت استفاده را برد.

اینکه پارتیشن‌های اداری برای هر دفتر کاری مناسب هستند یا خیر، به فضای سازمانی، فضای در دسترس و آنچه که مورد نظر کارفرما است، بستگی دارد.

پارتیشن‌های اداری برای هر سازمان و دفتر کاری مفید واقع نمی‌شوند، بنابراین باید با مشاوره و نظر طراح بتوانید به بهترین گزینه برای نیازهای خود برسید.

 

مزایای نصب پارتیشن اداری چیست؟

  • نصب و اجرای آسان پارتیشن‌های اداری؛
  • نصب و جابجایی بدون دردسر آن‌ها؛
  • مقرون به صرفه بودن نسبت به استفاده از دیوارهای دائمی؛
  • ایجاد حریم خصوصی برای ایجاد یا دوری از صدا؛
  • حفظ حریم خصوصی برای دوری از دیده شدن توسط دیگران یا حواس پرتی بصری؛
  • خصوصی نگه داشتن اطلاعات یا مکالمات قابل مشاهده.

پارتیشن‌های اداری

گزینه‌هایی موجود برای پارتیشن‌های اداری

پارتیشن‌های اداری معمولاً از موادی مانند پانل‌های شیشه‌ای با قاب‌های آلومینیومی و فلزی، شیشه، لمینت چوبی و دیوارهای خشک گچی ساخته می‌شوند. همچنین امکان تنظیم مجدد آنها در صورت نیاز وجود دارد. پارتیشن‌ها در انواع و اندازه‌های مختلف برای بیشتر فضاها وجود دارند. می‌توان از پارتیشن‌های متحرک یا تاشو برای اتاق‌های کوچک یا غیرمعمول استفاده کرد تا اطمینان حاصل شود که فضا تا حد امکان قابل استفاده و انعطاف‌پذیر است. اصولاً می‌توان پارتیشن‌ها را از مواد سبک‌تری برای انعطاف‌پذیری بیشتر در فضا ساخت. در اکثر پارتیشن‌ها، اطاقک‌ها معمولاً به طور کامل از سه طرف محصور می‌شوند. ضلع چهارم معمولاً برای ورودی گذاشته می‌شود.

امکان جابجایی پارتیشن‌ها، به خصوص آنهایی که دارای چرخ هستند، وجود دارد. چرخ ها هنگام ایجاد تغییرات در چیدمان فضای اداری موجود، کار را آسان تر می‌کنند. یک گزینه عالی برای انعطاف‌پذیری پارتیشن‌های دیواری آکاردئونی است. این پارتیشن‌ها بسته به تراز مورد نظر شما می‌‌توانند به سمت داخل یا خارج تا شوند.

یکی از رایج‌ترین پارتیشن‌های اداری، پارتیشن‌هایی است که از کف تا سقف امتداد دارند. توسط این پارتیشن‌ها می‌توان یک اتاق واقعی ایجاد کرد. ارتفاع موجود حداکثر حریم خصوصی را فراهم می‌سازد و از مزاحمت همکاران جلوگیری می‌کند.

برای اینکه ایده‌ای از گزینه‌های موجود به شما ارائه دهیم، به برخی از محبوب‌ترین مواد و سبک‌های پارتیشن نگاهی می‌اندازیم:

 

پارتیشن‌های اداری

 

1- پارتیشن‌های اداری قابل جداسازی

هنگامی که از اصطلاح “پارتیشن‌های اداری” استفاده می‌شود، معمولاً به پارتیشن‌های قابل جداشدن اشاره می‌شود. این مدل از پارتیشن‌ها‌ در صورت جابجایی دفتر یا تغییر چیدمان فضای موجود، مجدداً قابل پیکربندی هستند، می توانند برداشته و مجدداً نصب شوند. مزیت دیگر این نوع سیستم پارتیشن این است که ماژولار هستند یعنی می توان آنها را خیلی سریع با حداقل اختلال برای افرادی که از فضا استفاده می‌کنند در محل ساخت. پارتیشن‌های قابل جداسازی در طیف وسیعی از مواد و سبک‌ها، از جمله آلومینیوم، چوب و شیشه وجود دارند و می‌توانند از شیشه‌های تک یا دو جداره با پرده‌های یکپارچه استفاده کنند.

 

2- پارتیشن‌های اداری متحرک و تاشو

پارتیشن‌های متحرک و تاشو راه حل ایده‌آلی برای دستیابی به فضاهای کاری و جلسات انعطاف‌پذیر هستند. آنها اجازه می‌دهند تا اندازه و ظرفیت یک فضا متناسب با جلسه یا کار در حال تغییر باشد، بدون اینکه به طور دائم چیدمان کل دفتر تغییر کند. دیوارهای تاشو معمولاً از یک هسته چوبی ساخته می‌شوند و می‌توانند در طیف گسترده‌ای از رنگ ها را داشته باشند.

پارتیشن‌های اداری

 

3- پارتیشن‌های اداری شیشه‌ای

یکی دیگر از گزینه‌های عالی استفاده از پارتیشن‌های شیشه‌ای است. با استفاده از پارتیشن های شیشه‌ای مات یا شفاف می‌توان فضای داخلی را جذاب‌تر کرد.

این مورد توسط بسیاری از صاحبان دفتر ترجیح داده می‌شود. زیرا باعث انتقال نور به اتاق می‌شود. اگر نگران حریم خصوصی هستید، می‌توان شیشه را با صفحاتی پوشانید.

 

4- جایگزین‌های پارتیشن‌های اداری

کابین‌ها روشی سنتی برای تقسیم یک دفتر با پلان باز هستند. با این حال، “cubicle farm” که در دهه 1980 به اوج خود رسید، از آن زمان به نمادی از ترس برای بسیاری از کارکنان اداری تبدیل شده است. هدف کابین‌ کاهش سر و صدا و حواس‌پرتی‌های بصری در مناطق با پلان باز بود، چیزی که امروزه نیز مطرح است. با این حال، گزینه‌های موجود برای ایجاد فضاهای کاری فردی یا کوچک در یک دفتر با پلان باز، اکنون بسیار شیک تر و با نیازهای کارکنان اداری مدرن سازگارتر است.

صفحه‌های جاذب صدا و پانل‌های دیواری گزینه دیگری برای ایجاد فضاهای خصوصی موقتی، منحصر به فرد و کاربردی در دفتر کار هستند. می‌توان از پنل‌های آکوستیک معلق برای کمک به پخش صدا در دفاتر استفاده کرد.

اگر در مرحله برنامه‌ریزی برای تجهیز یا بازسازی دفتر کارتان هستید، بهتر است پیش از هر اقدامی با متخصصان شرکت آواسیما در این حوزه از طریق تماس با ما مشاوره کنید. چراکه نصب برخی از پارتیشن‌های اداری سخت‌تر و یا از بقیه گران‌تر است. همچنین، برای انتخاب پارتیشن باید به عوامل زمان و بودجه توجه داشت. علاوه بر این، باید جذابیت بصری کلی را در فضا در نظر گرفت.

 

شرکت آواسيما

شرکت آواسيما سالیان متمادی با شرکت‌های بین‌المللی مطرح در زمینه تجهیزات حرفه‌ای صوت و تصویر همکاری داشته و به عنوان نماینده انحصاری فروش و خدمات پس از فروش کمپانی‌های Apart، Sony، Kedacom، Creator، Panasonic، BenQ و Focus در کشور عزیزمان ایران فعالیت دارد.

این شرکت با اتکاء به تجربه طولانی در حوزه سیستم کنفرانس و طراحی و اجرای پروژه های بزرگ در سطح کشور، بکارگیری متخصصين مجرب که سالیان متمادی در حوزۀ تجهيزات حرفه‌ای صوتی و تصویری فعاليت داشته‌اند و با هدف ارتقاء کمی و کیفی و نوآوری در ارائۀ خدمات مشاوره، طراحی و اجرا،  یکی از بزرگترین شرکت‌ها در حوزه سیستم‌های کنفرانس صوتی و تصویری بوده و اجرای پروژه‌های معتبری را در کارنامه خود دارد.

به کارگیری کارشناسان باتجربه در بخش فنی و بازرگانی و استفاده از بهترین تجهیزات از برترین برندهای روز دنیا در پروژه‌ها، کارنامه درخشانی را برای این شرکت به ارمغان آورده است.

جهت هرگونه مشاوره و اجرای پروژه می‌توانید از طریق صفحه تماس با ما با کارشناسان فروش این شرکت در ارتباط باشید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۳ رای