info@avasima.com
021-88344211

 راهنمای خرید سیستم کنفرانس

در این مقاله بدنبال این هستیم تا راهنمای کامل و جامعی را که باید قبل از خرید سیستم کنفرانس به آنها توجه شود بیان کنیم. قبل از هرچیزی اجازه دهید که بگوئیم سیستم کنفرانس چیست؟

اهمیت و ارتباط تشکیل جلسات برای بحث در مورد عملیات یک سازمان و تصمیم گیری برای فعالیت‌های آتی بر همگان روشن است.

یکی از بزرگترین پیشرفت‌های فناوری که کسب وکارها را متحول کرده است، اختراع سیستم‌های کنفرانس است.

این امر به بخش مهمی از تجارت روزمره تبدیل شده است که نمی‌توان بدون داشتن یک سیستم کنفرانس باکیفیت کاری صورت داد.

یک سیستم کنفرانس عموماً شامل تجهیزات صوتی است که می‌تواند سخنرانان را قادر به شنیدن و صحبت به شکلی کاملاً واضح، همچنین داشتن مجموعه محدودی از کنترل‌ها برای بررسی سیستم کنفرانس کند.

سیستم صوتی کنفرانس به خودی خود یک سیستم انتقال صوت است که چند میکروفون و اسپیکر را به یکدیگر وصل کرده و این امکان را فراهم می کند که  بصورت همزمان افراد حاضر در جلسه به صحبت با یکدیگر بپردازند.

بنابراین، برای انتخاب درست تجهیزات مورد نیاز برای استفاده در سالن کنفرانس، باید در ابتدا دلیل اصلی برگزاری جلسات و تعداد نفرات حاضر در سالن را کاملاً مشخص کرد تا بتوان براساس بودجه در نطر گرفته شده بهترین انتخاب را داشت.

 

سایز سالن کنفرانس

سالن یا اتاق کنفرانس، می‌تواند یک اتاق‌ کوچک که ظرفیت حدود 5 تا 10 نفر را دارد یا سالن بزرگی که دارای ظرفیت بیش از هزار نفر است باشد.

نوع اول را می‌توان در دفاتر شرکت‌ها و نوع دوم را در سازمان‌های بزرگ مانند سازمان ملل یافت.

در واقع، اندازه سالن کنفرانس را می‌توان به دو روش اندازه‌گیری کرد – یکی از راه‌ها اندازه‌گیری ابعاد سالن است.

از آنجایی که این راهنما فقط مربوط به بخش صوتی تصویری طراحی سالن کنفرانس است، ما فقط به ابعاد ناهموار اتاق مورد نظر می‌پردازیم.

روش دیگر برای اندازه گیری سایز سالن کنفرانس، محاسبه ظرفیت صندلی سالن است.

از آنجایی که هر شرکت‌کننده در سالن کنفرانس باید یک میکروفون اختصاصی برای خود داشته باشد، این روشی سریع برای دستیابی به یک برآورد مالی جهت تجهیز سالن کنفرانس صوتی و تصویری است.

 

 راهنمای خرید سیستم کنفرانس

 

تعداد افراد حاضر در سالن کنفرانس

کنفرانس‌ها معمولاً حول یک میز متمرکز بوده و برگزار می‌شوند. حال این میز می‌تواند در اشکال بیضی، گرد یا میز کنفرانسی به شکل نعل اسب و اندازه‌های مختلف باشد.

تعداد صندلی‌ها نشان‌دهنده ظرفیت نهایی سالن و افراد حاضر در سالن هستند. فرآیند طراحی به گونه‌ای انجام می‌گیرد که چیدمان صندلی‌ها کمی دورتر از میز و در لبه‌های سالن است.

 

آیا سالن کنفرانس در حال ساخت یا بازسازی است؟

در هر راه حل کنفرانس صوتی یا تصویری، کابل‌کشی‌ها در در داخل کار که دور از دید باشد انجام می‌گیرد.

برای سالن کنفرانسی که به طور کامل طراحی و ساخته شده است و توجهی به این مبحث نشده است، انجام این کار بعد از اتمام ساخت کاری دشوار است و مطمئناً کار به شکلی صحیح قابل اجرا نخواهد بود.

مهم نیست که ترجیح کارفرما یا بودجه در نظر گرفته شده برای این کار یا سیستم مورد نیاز چه باشد، هر راه حل صوتی و تصویری به کابل کشی نیاز دارد. کابل‌ها و کانکتورها را می‌توان به طور کاملاً تخصصی از دیدها پنهان کرد.

همچنین، برای جلوگیری از هرگونه فشار بر چشم، می‌توان فاصله از دستگاه نمایشگر را برنامه‌ریزی کرد. و برای تکمیل آن، آکوستیک اتاق را می‌توان به طور کامل بهینه کرد.

پس لازم است تا قبل از شروع به ساخت و در زمان طراحی سالن کنفرانس، از مشاوران متخصص شرکت آواسیما کمک بگیرید تا کار به بهترین و باکیفیت‌ترین شکل ممکن انجام گیرد.

 

آیا سقف کاذب در سالن کنفرانس وجود دارد؟

یکی از نکات مهم و شاید کوچکی که در طراحی زیبایی شناسی سالن در نظر گرفته نشده سقف کاذب است. سقف کاذب نقش پوشاننده‌ای را برای تمام سیم‌کشی‌ها و کابل‌کشی‌ها ایفا می‌کند و این امری مسلم است.

سقف‌های کاذب نیز نقش بسیار مهمی در آکوستیک سالن کنفرانس دارند. در انتخاب سقف کاذب برای اتاق کنفرانس انواع مختلفی از عایق صدا وجود دارد. اما یک عنصر فیزیکی نیز در همه آنها وجود دارد – موقعیت بلندگوهای صوتی.

قانون کلی به شرح زیر است: اگر بلندگوی صوتی روی دیوار نصب شود، در نهایت با سقف کاذب زاویه 90 درجه ایجاد می‌کند.

امواج صوتی که یک الگوی موج مانند ایجاد می‌کنند، ممکن است مستقیماً به سقف کاذب اتاق کنفرانس برخورد کنند که ممکن است عواقب ناخواسته‌ای برای آکوستیک اتاق کنفرانس ایجاد کند.

از سوی دیگر اگر بلندگوهای صوتی روی سقف نصب شوند، امواج صوتی را در جهتی ساطع می‌کنند که زاویه 180 درجه با سقف کاذب تشکیل می‌دهد. در چنین سناریویی، انتخاب سقف کاذب تا حدودی اهمیت کمتری دارد.

 

 راهنمای خرید سیستم کنفرانس

 

میکروفون‌های موجود برای سیستم کنفرانس

میکروفون‌ها از زمانی که برای اولین بار در قرن نوزدهم به وجود آمدند با سرعتی نمایی تکامل یافته‌اند.

در سیستم‌های کنفرانس صوتی و تصویری استاندارد، میکروفون‌ها را می‌توان تا حد زیادی به دو نوع تقسیم کرد:

  1. میکروفون‌های رو میزی با نام واحد کنفرانس رومیزی که به دو نوع تقسیم می‌شوند:
  • سیستم مبتنی بر واحد رئیس/ نماینده
  • سیستم مبتنی بر بلندگو
  1. میکروفون سقفی یا واحد کنفرانس سقفی.

 

هزینه سیستم کنفرانس صوتی و تصویری چقدر است؟

سیستم کنفرانس صوتی و تصویری از مجموعه‌ای از تجهیزات مختلف تشکیل شده است که در صورتحساب آورده می‌شود.

دو عامل تا حد زیادی تعیین کننده هزینه چنین سیستمی می‌باشند:

  1. اندازه اتاق کنفرانس؛
  2. طیف وسیع عملکردهای مورد انتظار از چنین سیستمی.

البته قابل ذکر است که بهای تمام شده بیشتر اجزا را تحت پوشش قرار می‌دهد.

 

شرکت آواسيما

شرکت آواسيما سالیان متمادی با شرکت‌های بین‌المللی مطرح در زمینه تجهیزات حرفه‌ای صوت و تصویر همکاری داشته و به عنوان نماینده انحصاری فروش و خدمات پس از فروش کمپانی‌های Apart، Sony، Kedacom، Creator، Panasonic، BenQ و Focus در کشور عزیزمان ایران فعالیت دارد.

این شرکت با اتکاء به تجربه طولانی در حوزه سیستم کنفرانس و طراحی و اجرای پروژه های بزرگ در سطح کشور، بکارگیری متخصصين مجرب که سالیان متمادی در حوزۀ تجهيزات حرفه‌ای صوتی و تصویری فعاليت داشته‌اند و با هدف ارتقاء کمی و کیفی و نوآوری در ارائۀ خدمات مشاوره، طراحی و اجرا،  یکی از بزرگترین شرکت‌ها در حوزه سیستم‌های کنفرانس صوتی و تصویری بوده و اجرای پروژه‌های معتبری را در کارنامه خود دارد.

به کارگیری کارشناسان باتجربه در بخش فنی و بازرگانی و استفاده از بهترین تجهیزات از برترین برندهای روز دنیا در پروژه‌ها، کارنامه درخشانی را برای این شرکت به ارمغان آورده است.

شرکت آواسیما، همواره اعتقاد به اصل مشتری‌مداری را سر لوحه راه خود قرار داده است و تمامی پرسنل این شرکت در راستای کسب رضایتمندی مشتریان خود، در ارائه خدمات و تحویل کالای با کیفیت تلاش می‌کنند. جهت هرگونه مشاوره و اجرای پروژه می‌توانید از طریق روش‌های زیر با کارشناسان فروش ما در ارتباط باشید:

وبسایت: www.avasima.com

ایمیل:   info@avasima.com

تلفن: 88344211-021

فکس: 88344211- داخلی 103

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۳ رای