info@avasima.com
021-88344211

سیستم ویدئو کنفرانس برای کسب و کارهای کوچک

در زمان جستجوی راه حل کنفرانس ویدئویی، احتمالاً بارها و بارها با محصولات مشابهی مانند Zoom، Skype و Webex که محبوب ترین ابزارهای موجود در بازار هستند، روبرو شده‌اید. با اینکه، بیشتر پلتفرم‌ها مبتنی بر کلود (ابر) بوده و راه‌حل‌های مبتنی بر ابر از نظر انعطاف‌پذیری و هزینه عالی هستند، اما ممکن است به دنبال راه اندازی راه‌حل‌های جامع‌تری باشید که شامل سخت افزار یا تجهیزات فیزیکی کنفرانس ویدئویی باشد.

 

3 نوع سیستم ویدئو کنفرانس

 1. کدک سافت (نرم)؛
 2. کدک هارد (سخت)؛
 3. حضور از راه دور.

سیستم‌ های کنفرانس ویدئویی مبتنی بر کلود (ابر) تنها گزینه برای کسب‌وکارهایی که به دنبال راه‌حلی برای کمک به برگزاری جلسات کنفرانس، مدیریت از راه دور تیم‌ها، ارتباط با مشتریان و تقویت همکاری تیمی هستند، نمی‌باشد.

ویدئو کنفرانس برای کسب و کارها

کدک چیست؟

کدک یا Codec در واقع هسته اصلی دستگاه ویدئو کنفرانس است و سیستم عامل دستگاه بر روی آن می‌باشد که تمامی پردازش‌ها بر روی کدک انجام می‌شود.

“Codec ” به دستگاه ها یا برنامه‌هایی اشاره دارد که داده‌ها را فشرده و از حالت فشرده خارج می‌کنند.

 

نوع 1: سیستم‌های کدک سافت (نرم)

سیستم‌های کدک سافت (نرم) بیشتر به عنوان نرم افزار کنفرانس ویدئویی ابری یا مبتنی بر وب شناخته می‌شوند. آنها “نرم” هستند زیرا برای کار کردن به سخت افزار یا تجهیزات نیاز ندارند. این راه‌حل‌های نرم‌افزاری، مانند Zoom، GoToMeeting، و Google Meet فقط به اتصال اینترنت و یک دستگاه مجهز به دوربین مانند لپ‌تاپ، دسک‌تاپ، تلفن هوشمند یا تبلت نیاز دارند.

شاید بزرگترین تصور غلط در مورد راه‌حل‌های کنفرانس ویدئویی کدک سافت (نرم) این باشد که از تعداد زیادی از شرکت کنندگان در جلسه پشتیبانی نمی‌کنند. بر خلاف تصور، قوی‌ترین ابزارها می‌توانند از 10 تا 1000 شرکت‌کننده در جلسه (و حتی بیشتر در هنگام خرید یک طرح سازمانی توسط کاربران) پشتیبانی کنند.

 

مزایای سیستم‌های کدک سافت (نرم)

 • مناسب برای مشاغل با بودجه محدود: سیستم‌های کدک سافت (نرم) گزینه‌ای عالی برای مشاغلی هستند که بودجه زیادی برای راه‌حل کنفرانس ویدئویی ندارند. بسیاری از سیستم‌های کدک سافت (نرم) حتی ابزارها و ویژگی‌های ویدئو کنفرانس را به صورت رایگان ارائه می‌دهند.
 • سهولت استفاده: استفاده از کدک‌های نرم افزاری به سادگی دانلود نرم‌افزار در دستگاه شما است.

 

معایب سیستم‌های کدک سافت (نرم)

 • نگرانی‌های امنیتی: درحالی که بسیاری از پلتفرم‌ها رمزگذاری سرتاسری را ارائه می‌دهند، برخی دیگر به پروتکل کمتر ایمن TLS (امنیت لایه انتقال) متکی هستند.
 • افزایش سریع هزینه‌ها: هزینه ماهانه به ازای هر کاربر برای یک پلتفرم کنفرانس ویدئویی به نظر می‌رسد بالا نباشد، اما وقتی در نظر بگیرید که چه تعداد کارمند برای استفاده از نرم افزار و همچنین ویژگی‌های اضافی نیاز دارند، هزینه کل می‌تواند به سرعت به طور تصاعدی افزایش یابد.

 

نوع 2: سیستم‌های کدک هارد (سخت)

برای استفاده از راه‌حل‌های کدک هارد (سخت) نیاز به نصب تجهیزات فیزیکی در محل داریم (به‌ اضافه نمایشگر خارجی، تلویزیون، دوربین و میکروفون)، زیرا سیستم‌ها سیم‌کشی می‌شوند و از طریق سرورهای بک‌اند کار می‌کنند. به همین دلیل، برای برگزاری کنفرانس‌های ویدئویی نیازی به اتصال اینترنتی نداشته یا به آن متکی نیستند.

کدک‌های هارد (سخت) شبیه به تنظیمات ویدئو کنفرانس هستند که در فیلم‌ها مشاهده می‌شود – اتاق هیئت مدیره شرکتی را با نمایشگرهای بزرگ، میکروفون‌ها و بلندگوها تصور کنید. این نوع سیستم برای سازمان‌هایی مناسب است که نیاز به مکان ثابتی برای کنفرانس‌های صوتی و تصویری دارند و نمی‌خواهند تنها به اتصال اینترنتی متکی باشند.

 

مزایای سیستم‌های کدک هارد (سخت)

 • سیستم‌های کدک هارد (سخت) قابل اعتماد هستند: برای برقراری تماس‌های ویدئویی به اتصال اینترنت متکی نیستند، بنابراین بعید است که به دلیل تنگناهای پهنای باند یا مشکلات اتصال، اختلالی در ارتباط ایجاد شود.
 • کیفیت تماس اغلب بالاتر است: سیستم‌های کدک هارد (سخت) معمولاً قدرت پردازش بیشتر، وضوح صفحه نمایش بهتر و پهنای باند بیشتری دارند.

 

معایب سیستم‌های کدک هارد (سخت)

 • سیستم‌ها بسیار گران هستند: بزرگترین اشکال سیستم‌های کدک هارد (سخت) هزینه آنهاست. هزینه‌های زیادی برای نصب، تجهیزات و راه‌اندازی وجود دارد که معمولاً این سیستم‌ها را برای مشاغل کوچکتر دست نیافتنی می‌کند.
 • محدودیت‌های سازگاری سیستم: سیستم‌های کدک هارد (سخت) معمولاً برخلاف نرم‌افزار با سیستم‌های دیگر به خوبی سازگار نیست.

 

نوع 3: حضور از راه دور (Telepresence)

سیستم‌های حضور از راه دور ظاهر اتاق‌های جلسه فیزیکی را از طریق صفحه‌ نمایش شبیه‌سازی می‌کنند و به شرکت‌کنندگان حس حضور در یک جلسه فیزیکی و تعامل چهره به چهره را می‌دهند. ظاهر اتاق هیئت مدیره، صندلی‌ها، نورپردازی و غیره همه با هم مطابقت دارند و این توهم را ایجاد می کنند که همه در یک اتاق هستند.

اغلب تجهیزات مورد نیاز برای برقراری تماس‌های ویدئویی در سیستم‌های حضور از راه دور، مانند دوربین‌ها، بلندگوها و میکروفون‌ها- را پنهان می‌کنند تا تجربه کنفرانس ویدئویی همه‌جانبه‌تری را ارائه دهند. شرکت‌کنندگان در جلسه در اندازه واقعی به نظر می‌رسند، و صداها همانطور که اگر همه شرکت‌کنندگان جلسه در یک اتاق باشند به گوش خواهند رسید.

 

مزایای سیستم های حضور از راه دور:

 • یک تجربه همه‌جانبه را ارائه می‌دهد: سیستم‌های حضور از راه دور تعاملات واقعی “رو در رو” را بین شرکت کنندگان در جلسه با تصویر و صدا در اندازه واقعی و با کیفیت بالا ارائه می‌دهند و سطوح بالایی از تعامل را ایجاد می کنند.
 • تماس‌های با کیفیت بالا: سیستم‌های حضور از راه دور صدای واضح و بدون پژواک را ارائه می‌دهند که نشانه‌های جهت‌گیری در مورد اینکه چه کسی صحبت می‌کند را ارائه می‌دهد.

 

معایب سیستم های حضور از راه دور:

 • سازگاری سیستم: بسیاری از سیستم‌های حضور از راه دور با سیستم‌های رقبای خود سازگار نیستند، که این امر باعث محدود شدن افرادی می‌شود که می‌توانند به جلسات دعوت شوند.
 • سیستم‌های حضور از راه دور گران هستند: هزینه‌های قابل توجه نصب، تجهیزات و راه اندازی اغلب کسب و کارهای کوچک را از دسترسی به این نوع سیستم کنفرانس محروم می‌کند.

 

مراحل بعدی در انتخاب راه حل کنفرانس ویدئویی مناسب برای کسب و کار شما

سیستم‌های کدک سخت و حضور از راه دور در مقایسه گران‌تر هستند، در حالی که سیستم‌های کدک نرم (یا نرم‌افزار مبتنی بر ابر) معمولاً قیمت‌های مناسب‌تری دارند.

با این حال، هزینه همه چیز نیست، و شما باید طیف وسیعی از عوامل دیگر را هنگام انتخاب یک سیستم ویدئو کنفرانس ارزیابی کنید.

به عنوان مثال،  توجه به ویژگی‌های مورد نیازتان، تعداد کارمندانی که از سیستم استفاده می‌کنند، چند وقت یک‌بار با مشتریان یا شرکت‌های خارجی چت ویدئویی دارید و اینکه آیا می‌خواهید برای راه‌حل کنفرانس ویدئویی خود به اتصال به اینترنت تکیه کنید.

 

شرکت آواسيما

شرکت آواسيما سالیان متمادی با شرکت‌های بین‌المللی مطرح در زمینه تجهیزات حرفه‌ای صوت و تصویر همکاری داشته و به عنوان نماینده انحصاری فروش و خدمات پس از فروش کمپانی‌های Apart ,Biamp ,Community ,Creator، Panasonic، LW Speakers ,Amate Audio ,BenQ و Focus در کشور عزیزمان ایران فعالیت دارد.

این شرکت با اتکاء به تجربه طولانی در حوزه سیستم کنفرانس و طراحی و اجرای پروژه های بزرگ در سطح کشور، بکارگیری متخصصين مجرب که سالیان متمادی در حوزۀ تجهيزات حرفه‌ای صوتی و تصویری فعاليت داشته‌اند و با هدف ارتقاء کمی و کیفی و نوآوری در ارائۀ خدمات مشاوره، طراحی و اجرا،  یکی از بزرگترین شرکت‌ها در حوزه سیستم‌های کنفرانس صوتی و تصویری بوده و اجرای پروژه‌های معتبری را در کارنامه خود دارد.

به کارگیری کارشناسان باتجربه در بخش فنی و بازرگانی و استفاده از بهترین تجهیزات از برترین برندهای روز دنیا در پروژه‌ها، کارنامه درخشانی را برای این شرکت به ارمغان آورده است.

شرکت آواسیما، همواره اعتقاد به اصل مشتری‌مداری را سر لوحه راه خود قرار داده است و تمامی پرسنل این شرکت در راستای کسب رضایتمندی مشتریان خود، در ارائه خدمات و تحویل کالای با کیفیت تلاش می‌کنند.

جهت هرگونه مشاوره و اجرای پروژه می‌توانید از طریق تماس با ما با کارشناسان بخش فروش در ارتباط باشید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای